Odpuďte hmyz pomocí koření a bylin

Velké množství druhů hmyzu vylézá že svého obydlí právě ve dnech, kdy začíná teplé období. Ať jsou to mouchy, komáři, mravenci, octomilky, moli či další, dokáží člověku pořádně znepříjemnit život. V obchodech najdete mnoho přípravků k boji s hmyzem, avšak tyto jsou často nebezpečné i pro člověka a obsahují spoustu chemie. Navíc někdy ani nemají požadovaný účinek. Mnohý hmyz odradíte například i bylinkami. A které bylinky patří k těm nejúčinnějším v boji proti hmyzu?

Levandule

Královna fialových bylin – to je právě levandule. Nejen, že oplývá svou krásou, ale také může sloužit jako velmi účinná zbraň proti hmyzu. Ať už zasazená v květináči, anebo řezaná. Odpudí komáry i další nepříjemný hmyz.

Hřebíček

Aroma hřebíčku je velice silné, a proto jej nemají rádi komáři, mouchy, vosy, mravenci a další. Můžete si z něj dokonce vyrobit i přírodní repelent proti komárům a klíšťatům.

Skořice

Skořice je taktéž kořením s velmi výraznou vůní. Z vašich obydlí vyžene mravence i komáry. Skořice je dokonce tak silná, že snad údajně negativně působí na komáří larvy, které dokáže zahubit.

Čerstvé bylinky

Mouchy se obloukem vyhýbají místům, kde se vyskytuje máta, šalvěj, bazalka či libeček. Můžete je umístit do květináčů a následně na okna. Budete je mít při ruce u vaření a navíc vás nebude obtěžovat dotěrný hmyz.

Bobkový list a chmel

S potravinovými moly se setkala alespoň jednou snad každá domácnost. Jejich přítomnost nesvědčí o nepořádku v bytě. Donést jste si je mohli totiž i s některým zbožím z obchodu. Bojovat s moly lze i přírodní cestou. Umístěte do spíže bobkový list, anebo chmelovou větvičku. Uvidíte, že se tento hmyz vašemu špajzu bude vyhýbat obloukem.

Rýmovník

Rýmovník je bylina, jenž je vhodná nejen při léčbě rýmy, jak její název napovídá, ale také dobře slouží jako repelent. Lze říci, že nevoní žádnému hmyzu, ať už jsou to komáři, mouchy a další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *