Tipy na ekologičtější vánoční osvětlení

Vánoce jsou často nazývány svátky klidu a míru. Pro mnohé se Vánoce ale staly také svátky plných ozdob a především vánočních světýlek na domech, vánočních stromečcích a podobně. Jestliže patříte k milovníkům vánočního osvětlení, tento článek je pro vás jako stvořený. Přináší vám tipy na ekologičtější vánoční osvětlení, díky kterému budete šetřit nejen přírodu, nýbrž i elektřinu a vaši peněženku. Jaké z nich to jsou?

LED osvětlení

Jestliže si nedokážete představit vánoční čas bez světelných řetězů, existuje pro vás ekologické řešení. Pořiďte si LED osvětlení světelný řetěz. Ceny tohoto osvětlení se sice pohybují výše, avšak investice do něj se opravdu vyplatí. Tato technologie má nejen vysokou životnost, ale také se pyšní minimální spotřebou elektrické energie. Tento druh osvětlení vám vydrží opravdu několik let.

Solární osvětlení

Další z několika možností venkovního osvětlení se stává solární osvětlení. Toto se v hojném množství využívá zejména v letním období, avšak hitem začíná být již i v zimě. V mnoha prodejnách narazíte na solární řetězy, jenž vydrží svítit na jedno nabití až 12 hodin. Jmenovaný druh osvětlení funguje na principu převodu slunečního záření na energii.

Svíčky z rostlinných vosků

Atmosféru si doma můžete zpříjemnit také svíčkami. Parafínové svíčky se vyrábí z ropy, což přírodě příliš neprospívá. Z takto vyrobených svíček se do ovzduší uvolňují těžké kovy, jenž nesvědčí ani nám lidem. Před parafínovými svíčkami upřednostněte ty z rostlinných vosků, a sice z řepkového, sójového či dalších. Ze svíček si navíc můžete vyrobit i krásný svícen, jenž bude součástí například vašeho prostřeného stolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *